Tüm Duyurular

2018 Ramazan Bayramı Duyurusu

  • 17.05.2018
  • 2018-ramazan-bayrami-duyurusu

  1. Ülkemizde geçici koruma kapsamında bulunan Suriyelilerin bayram izni kapsamında geçici koruma statüleri sonlandırmaksızın Türkiye'den Suriye'ye çıkış yapmak isteyen Suriyelilerin, web sitemiz üzerinden her bir aile üyesi için "Başvuru Formlarını" dolduracaklar. Bu formları bayramlaşma izni kapsamında Suriye'ye çıkış isteyen her bir aile üyesi için ayrı ayrı olmak üzere çıktısı ile birlikte geçici koruma kimlik belgeleri ve yol izin belgeleri ile birlikte formda yer alan tarihte Öncüpınar Kara Hudut Kapısına gelebileceklerdir.
  2. Geçici koruma kapsamında bulunan Suriyelilerin Türkiye'den Suriye'deki güvenli alanlara (Azez, Mare, Soran, Aktarin, Çobanbey, Afrin, Cerablus ve El Bab) çıkışları ve Türkiye'ye dönüşleri internetten edinilecek Başvuru Belgesi, Yol izin belgesi, ön kayıt belgesi ve geçici korunma kimlik kartı ile sağlanacaktır.
  3. Türkiye'den Suriye'ye çıkışlar 18.05.2018 Perşembe günü 09.00'da başlayıp 14.06.2018 Perşembe günü saat 18.00'da sona erecektir.
  4. Suriye'den Türkiye'ye giriş işlemleri 26.06.2018 Salı günü 09.00'da başlayıp 06.07.2018  Cuma günü saat 18.00'da sona erecektir.
  5. Bayram izni kapsamında hangi kara hudut kapısından çıkış yapıldı ise dönüş de aynı kapıdan yapılacaktır.
  6. 15 Yaş altı çocuklar için aşı kartlarının yanında getirilmesi gerekmektedir.
.


Basın Açıklaması

  • 17.05.2018
  • basin-aciklamasi

ÖNCÜPINAR KARA HUDUT KAPISI BAYRAMLAŞMA İZNİ

 

Ülkemizde geçici koruma altında bulunan Suriyelilerin Ramazan Bayramını ülkelerinde geçirmek isteyenlerinin Suriye’ye geçişleri sağlanacaktır. Geçici koruma statüleri sonlandırılmaksızın Türkiye’den Suriye’ye çıkış yapmak isteyen Suriyelilerin www.suriyedebayramlasma.com web adresindenrandevu alarak geçişleri sağlanacaktır.

Türkiye’den Suriye’ye çıkışlar 18.05.2018 - 13.06.2018 tarihleri arasında; 26.06.2018 - 06.07.2018 tarihleri arası ise dönüşleri sağlanacaktır. İhtiyaç duyulması halinde valiliğimizce söz konusu bayram izinleri kısmen veya tamamen durdurulabilecektir. Bayram izni kapsamında hangi kara hudut kapısından çıkış yapıldı ise dönüş de aynı kapıdan yapılacaktır.

Her bir aile üyesi için “Başvuru Formları” dolduracak ve bu formlar bayramlaşma izni kapsamında Suriye’ye çıkış isteyen her bir aile üyesi için ayrı ayrı almak üzere çıktısı ile birlikte geçici koruma kimlik belgeleri ve yol izin belgeleri ile birlikte formda yer alan tarihte Öncüpınar Kara Hudut Kapısına gelebileceklerdir.

Geçici koruma kapsamında bulunan Suriyelilerin Türkiye’den Suriye’deki güvenli alanlara (Azez, Mare, Soran, Aktarin, Çobanbey, Afrin, Cerablus ve El Bab) çıkışları ve dönüşleri Başvuru Belgesi (internetten edinilecek), Yol İzin Belgesi (ikamet edilen Göç İdaresi İl Müdürlüğü), Ön Kayıt Belgesi veyaGeçici Koruma Kimlik kartı ile sağlanacaktır.15 yaş altı çocuklar için aşı kartlarının yanında getirilmesi gerekmektedir.

Şimdiden Tüm İslam Aleminin Ramazan Bayramınızı tebrik eder, hayırlara vesile olmasını temenni ederiz.

 

KİLİS VALİLİĞİ

.